Łączna liczba wyświetleń

piątek, 28 października 2011

Krokodyl, Struś oraz Łyżwiarze na os. M. Konopnickiej w Lublinie

       Kolejne z rzeźb, które powstały w ramach Lubelskich Spotkań Plastycznych w latach 1976 - 1978. Krokodyl, Struś oraz Łyżwiarze są autorstwa Władysława Frycza. Wszystkie stoją na skwerze Osiedla im. M. Konopnickiej w Lublinie stanowiąc /nadal/ sporą atrakcję dla najmłodszych. 
        Pamiętam, że jeszcze jako dzieci spotykaliśmy się przy Krokodylu, który był dla nas najbardziej interesujący; wtedy też można było wchodzić do jego brzucha, co stanowiło niejako test naszej odwagi. Obecnie poprzez skuteczne zaspawanie boku rzeźby zostało to /na szczęście/ skutecznie uniemożliwione. 
       Łyżwiarze, ustawieni byli na placu nieopodal, gdzie teraz znajduje się parking strzeżony oraz blok mieszkalny. Rzeźba stała na wysokim postumencie, na który oczywiście "musieliśmy się" wdrapywać. Przeniesioną ustawiono na skwerze wśród zwierząt.
        Struś - chyba jako jedyny nigdy nie budził większych emocji, natomiast nadal znajdują się amatorzy jego dosiadania.
        Na dzień dzisiejszy rzeźby oparły się próbie czasu, dzieci oraz wandali. Najbardziej ucierpieli Łyżwiarze, ale dzisiejszego ranka kiedy zobaczyłem ich wyłaniających się z delikatnej mgły, obudzonych październikowym słońcem, stwierdzam, że wyglądali wspaniale. 
       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz