Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 18 października 2011

Brama Trynitarska w Lublinie, panorama Miasta       Brama Trynitarska w Lublinie, po długim okresie remontów jest ponownie czynna - ale - aby ją zwiedzić pozostał Wam niecały miesiąc - do zamknięcia sezonu! 
      Moja przygoda z jej zdobyciem dwukrotnie zakończyła się odwrotem - z uwagi na godziny jej otwarcia jak i godzinę ostatniego wejścia. Dla przypomnienia w dni powszednie wchodzimy od godz. 10:00 do 14:30, natomiast w poniedziałki muzeum jest nieczynne. Ceny biletów moim zdaniem nie są wygórowane i wynoszą - 7zł normalny, 5 zł ulgowy.
       Przy zamyśle artykułu miałem skoncentrować się na budowie i historii bramy. Jednak po wejściu na "taras widokowy" pierwotne plany uległy gruntownym zmianom. Popatrzyłem na Lublin z szerszej perspektywy, której na codzień mi brakuje. Dostrzegłem niemal wszystkie charakterystyczne miejsca w mieście doskonale mi znane, a położone w różnych jego częściach.  Sypialnie; LSM, Czuby, Czechów, centra handlowe, uniwersytety, kościoły... Budowniczowie wieży wykazali się fantastyczną znajomością topografii terenu, rozciągający się widok wart jest obejrzenia.

Zapraszam na krótki film;
   

3 komentarze:

  1. Zawsze marzyłem żeby można było kupić bilet miesięczny albo roczny do tego Muzeum, tak jak w niektórych światowych muzeach... W czasach studiów czasem sobie tam chodziłem poczytać książki. Poza tym dobre miejsce na randkę;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę Ci się, Bartku, ręka trzęsła ;) Ale najważniejsze, że barierka wytrzymała! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. lubie to miasto

    OdpowiedzUsuń