Łączna liczba wyświetleń

piątek, 7 października 2011

Dom przy ul. Kalinowszczyzna 58
       Ciekawy budynek znajduje się (jeszcze) przy ul. Kalinowszczyzna 58 w Lublinie. Dom jest całkowicie zdewastowany, mur datowany na przełom XIX i XXw. wykonany z cegieł i piaskowca, z którego budowano wiele tutejszych budynków, pokrycie - dachówka. 
       Na froncie jedna z wielu wersji doskonale znanych nam tabliczek "budynek zagrożony". Istnieją jeszcze (przyp. autora) "budynek grozi zawaleniem" lub "dziury w drodze przez 5 km". Lubimy takie informacje, bo zwalniają z całej odpowiedzialności związanej z otabliczkowanym miejscem. 
       Czy był to budynek zakonny czy zwykły dom mieszkalny - nie wiem. Jeszcze jest, jeszcze stoi, ale jak długo? Z pewnością gdy się zawali, posprząta się gruzowisko a plac zawsze się przyda. Może na parking?

8 komentarzy:

 1. Faktycznie ciekawe miejsce...
  Przypomniał mi się budynek na Czechowskiej obok obecnie remontowanego. Też była tabliczka informująca o zagrożeniu ale ktoś zerwał. Elektryka i gaz odłączone, okna zabili dechami.
  Niestety nic to nie dało, deski oderwano a wieczorem można usłyszeć stamtąd odgłosy libacji.
  Tynk odpada a po ścianach posuwają się pęknięcia.
  Komuś stanie się tam krzywda...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie odchodzą, odchodzą też ich domy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego ważna jest dla mnie relacja dom, miejsce - człowiek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam fajnie że ktoś utworzył takiego bloga otórz dom był zamieszkany przez kilka rodzin któży się musieli z tamtąd wyprowadzic bo budynek groził zawaleniem .Wychowałam się w tym domu i spędziłam szczęśliwe dzieciństwo ,ponoc ten budynek chciał kupić perzot ktury mieści się na przeciwko ale nic z tego nie wyszło niestety bo ponoć jest kilku spatkobierców jakich niewiadomo nawet nasz Lubelski sąd niemorze ustalic pozdrawiam serdecznienn.

  OdpowiedzUsuń
 5. W czasie wojny, moi przodkowie zostali przesiedleni do Lublina na Kalinowszczyznę 58. Jednak z ich relacji miał to być budynek dwupiętrowy z balkonem, czy to możliwe? trudno zorientować mi się po tych zdjęciach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej parter z nabudówką użytkową. Budynek w sezonie jesienno - letnim jest zarośnięty roślinnością. Obecnie jest lepsza pora na zrobienie mu zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może była inna numeracja?

  OdpowiedzUsuń