Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 3 listopada 2011

Kościół św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie
       Jeżeli chodzi o Miejsca, które należy w Lublinie zobaczyć, a właściwszym określeniem było by odwiedzić to z całą pewnością zaliczyć do nich mogę Kościół Parafialny pw. św. Mikołaja w Lublinie. Miejsce, w którym się znajduje ma umocowanie historyczne, to tu najprawdopodobniej zbudowano pierwszy w Lublinie kościół chrześcijański na miejscu pogańskiej świątyni. Miał to być rok 986, za fundatora świątyni zaś przyjmuje się Mieszka I. Kościół w obecnym kształcie istnieje od 1603r., a pod koniec XVII wieku zakończono jego przebudowę w stylu renesansu lubelskiego.
      Korzystając z pięknej listopadowej pogody wykonałem wiele pięknych zdjęć kościoła, oraz okolicy. Ze Wzgórza Czwartek rozciąga się widok na Cerkiew Prawosławną oraz Stare Miasto. Pod stopami mamy już nieco mniej majestatyczny widok, na który składa się targ przy ul. Ruskiej oraz dworzec PKSu. Pomimo tego wart odnotowania i zainteresowania!
     Jeżeli zaistnieje taka możliwość postaram się przedstawić dodatkowe fotografie kościoła wewnątrz. 
                      

1 komentarz:

  1. Bardzo sobie cenię to miejsce, nie tylko ze względu na "zawiszacki" sentyment (o czym szamanick dobrze wie), ale również z racji magi tego miejsca, które tu w Lublinie stanowi dla mnie namiastkę mistycznego zapomnienia, które tak dobrze doświadczam ilekroć odwiedzę Kazimierz dolny. Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń