Łączna liczba wyświetleń

środa, 16 listopada 2011

Jeden głos za i jeden przeciw

Wyjazd  ze stacji paliw przy ul. Głębokiej

       Jestem częstym gościem na stacji paliwowej przy ulicy Głębokiej w Lublinie. Równie często wyjeżdżając z niej ustawiam się na pasie do skrętu w lewo. I co widzę? Drzewo. Piękne, rośnie tu długie lata. Zaraz za drzewem wysuwając samochód bardziej do przodu widok dodatkowo przysłania betonowa latarnia miejska. Ale jest wyjście! Przez szczelinę pomiędzy drzewem, a latarnią widać jadące samochody - oczywiście w wybranym ją fragmencie jezdni! 

      Osiedle Mickiewicza i ulica Wajdeloty.

      Osiedle Mickiewicza od przeszło 30stu lat słynie z tego, że połączono w nim w zamyśle urbanistycznym bloki mieszkalne z parkiem. Cóż, jak widać na załączonym zdjęciu nie przeszkadza to w wyrżnięciu rzędu drzew, które rosnąc przy chodniku nikomu dotychczas nie przeszkadzały. Hmm, widocznie się opatrzyły, a uliczka (jednokierunkowa) zostanie poszerzona.
       

1 komentarz:

  1. W moim mieście kilka lat temu wycięto wzdłuż alei wiele stuletnich platanów. Dyskusja nad tym trwała latami. Jednak, aby doprowadzić tę jedna z ważniejszych ulic w mieście do akceptowalnej przejezdności, alternatywą dla wycięcia dziesiątek drzew było wyburzenie domów, całkiem ładnych willi na West Endzie.
    Tak już jest, że drzewa, domy i ludzie odchodzą, taki los.

    OdpowiedzUsuń