Łączna liczba wyświetleń

sobota, 10 września 2011

Targ przy ul. Ruskiej


       Jeżeli słyszymy coś w mediach na temat targu przy ulicy Ruskiej w Lublinie to chyba tylko w kontekście jego likwidacji, podobnie jak sąsiadującego dworca PKS. Wybieramy się na tam bardzo rzadko lub wcale, być może z uwagi na to, że chodzenie po nim stało się niemodne, biorąc pod uwagę, rozmieszczone w każdej części miasta hipermarkety. Otóż to one, najlepiej w towarzystwie modnych galerii, stały się przybytkami wartymi wyłącznego zainteresowania. Tymczasem zakupy na takim targu mogą być przyjemne dla handlowców i kupujących. Marzy mi się właśnie taki bazarek w centrum miasta, jaki widziałem w sercu Luxemburga. Schludny, czysty, na którym przyjeżdżający rolnicy mają możliwość sprzedawać za niewygórowane ceny niemalże każdy produkt ze swoich gospodarstw w przyzwoitej jakości.
      Tymczasem targ na Ruskiej - relikt minionej epoki nie przystaje do żadnych współczesnych realiów, zarówno jeżeli chodzi o estetykę jak i bezpieczeństwo. Wielu wzdryga się oglądając kurczaki lub nabiał leżący bezpośrednio w gazecie na chodniku, wielu cieszy się, że wróciło do domu z portfelem w kieszeni, oraz niepotrąconych przez samochód.
           Z pewnością wiele jeszcze wody upłynie zanim się to zmieni, obecnie władze przejęte (i zajęte) budową miejskiego stadionu odłożyły plany jego rewitalizacji na znacznie później. A klienci - i z pewnością handlowcy czekają z niecierpliwością na takie miejsce, które będzie odpowiednie dla Koziego Grodu, w którym będziemy kupować produkty okolicznych gospodarstw w odpowiednio zorganizowanej i udostępnionej części miasta.
       Tymczasem póki co możemy "korzystać" z miejscowego kolorytu, póki jeszcze istnieje!


4 komentarze:

 1. Mój ulubiony ze względu na bogaty wybór owoców i warzyw:)

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię ten targ kto nie chce niech nie przychodzi!!!!!!
  świeże jajo pyszne mleko świeże owoce i warzywa to jest to.a w sklepie sama chemia czy to mleko czy woda?jajka z chowu klatkowego hmmm ja podziękuję...

  OdpowiedzUsuń
 3. czy ktoś się orientuje w jakich godzinach funkcjonuje ten targ na ruskiej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprzedawcy są już przed szóstą rano, do godz. 17ej latem. Najlepiej robić zakupy w sobotę w godzinach 8 - 12

  OdpowiedzUsuń