Łączna liczba wyświetleń

piątek, 13 stycznia 2012

LSS Społem Koziołek w Lublinie


       LSS Społem "Koziołek" przy ul. Lipowej 2 w Lublinie, każdemu z nas jest z pewnością dobrze znany. Obecnie stanowi alternatywę dla okolicznego dyskontu przy ul. Wieniawskiej i sklepu spożywczego w pobliskiej galerii przy ul. Lipowej. Supermarket zajmuje miejsce, które w przyszłości zostanie zabudowane i gdzie powstanie biurowiec. Na dole zaplanowano miejsce dla "nowego Koziołka", którego właściciel nie zmieni się.
       Obecny blaszak (jak pamiętamy - prowizorka najdłużej się trzyma) nie budzi mojego i chyba niczyjego sentymentu. Z pewnością jednak w żadnym wypadku nie chciałbym aby delikatesy te zlikwidowano całkowicie, dlatego ich pozostawienie w nowej formie stanowi w tym wypadku dobry pomysł, na którym powinni skorzystać wszyscy. 
       Tymczasem zdjęcie utrwala element krajobrazu, który przez wiele długich lat był tu obecny, a jak długo jeszcze tu pozostanie - czas pokaże. 
       Ciekawostka. Na dachu Koziołka, znajduje się neon "Społem"- relikt czasów PRLu, chyba jeden z niewielu, jeżeli nie ostatni pozostawiony w Lublinie.

4 komentarze:

 1. Błąd ! Sentyment mam wręcz nieśmiertelny do obecnego blaszaka. Na przykład skup butelek od strony gmachu sądu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam zawsze zachodzę, by kupić parę "małpek" na dalsze włóczenie się po mieście podczas urlopu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że jednak sentyment do Koziołka istnieje :)

  Skup butelek, fakt był tam - to może wzruszać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. i co sie stało z tym neonem SPOŁEM ? Poszedł na złom?

  OdpowiedzUsuń