Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 grudnia 2011

Wigilia Poetów i Ułanów w Lublinie       W dniu dzisiejszym w Lublinie odbyła się kolejna XVIII Wigilia Poetów i Ułanów, której tradycję prowadzenia po śmierci Tadeusza Kwiatkowskiego - Cugowa przejęła jego żona Maria Kwiatkowska - Cugow. Jest to już czwarta Wigilia bez tego znanego poety i prozaika wśród nas, który szczególnie upodobał sobie Lublin.
     Podobnie jak co roku spotkali się na niej poeci, członkowie służb mundurowych, ludzie poezji, sztuki i polityki z Polski oraz Węgier, a także pasjonaci historii. Jak zawsze Wigilii towarzyszył patriotyczny charakter, wysłuchaliśmy hymnów obu państw, nagrania wierszy Tadeusza Kwiatkowskiego - Cugowa oraz kolędy Cicha Noc odegranej przez kompanię reprezentacyjną WP. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości odbyła się parada, w której uczestniczyli ułani polscy oraz węgierscy husarzy, następnie zaproszeni goście udali się do Hotelu Europa.
       * * *
        W rozmowie z Panią Marią Kwiatkowską - Cugow - prezesem Fundacji Poetów i Ułanów im. gen. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego, dowiedziałem się iż organizacja Wigilii jest dużym wysiłkiem logistycznym i tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób i służb możemy być jej świadkami. Również dzięki wsparciu sponsorów oraz ofiarodawców Fundacji Wigilia może przybrać swój tradycyjny charakter, gdzie goście mogą zebrać się na wspólnym kolędowaniu przy wigilijnym stole. 
        Z tego miejsca zachęcam do poparcia Fundacji, a sponsorów do wspierania Wigilii, tak aby Lublin mógł być dumny z wydarzenia, którego przecież jest istotną częścią, a które służy całej naszej społeczności.
        Zachęcam również do odwiedzania strony poety Tadeusza Cugowa i zapoznania się z jego twórczością.

2 komentarze: