Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 6 grudnia 2011

Choinka piękna jak?


         Ratusz zadecydował i Ratusz postawił, a sponsorzy wyfundowali - zielony, plastikowy stożek. O swoim geście informować nas będą przez długi czas wielgachną podstawką w formie kwadratu, na której przyklejono życzenia od siebie dla (m)nas. Powyżej zamieszczam skromnie jedno tylko zdjęcie z budowy. 
       Jak łatwo zaobserwować zielony stożek składa się z różnych łączonych kawałków, ot na górze brak jeszcze części ale za chwileczkę zostanie dokręcony albo jakoś tak... Jak finansowo się polepszy, dokupimy jeden element, będzie wyżej.
      Za plastikową choinką bezsprzecznie przemówiły względy ekonomiczne i estetyczne. Plastik to plastik, nie trzeba go podlewać, dbać o niego, wygląda wręcz bajkowo, można mu nadać regularny kształt, a po świętach rozmontować, upakować do garażu, po to by na kolejny rok znów to cudo złożyć. 
       
      Ale dlaczego nie prawdziwa choinka? Cóż, z choinką są same kłopoty, które eliminuje plastik (jak wyżej). Powoli przyzwyczaimy się do takich "drzewek". Kto wie, być może i w Parku Saskim postawimy podobne bezobsługowe kasztany, których i szrotówek nie nadgryzie...

A dla tradycjonalistów, którzy lubią sobie powspominać i pośpiewać;

Stała pod śniegiem panna zielona 
Nikt prócz zająca nie kochał jej 
Nadeszły święta i przyszła do nas 
Pachnący gościu, prosimy wejdź! 

Choinko piękna jak las, 
Choinko zostań wśród nas! 
Choinko piękna jak las, 
Choinko zostań wśród nas! 

Jak długo zechcesz, z nami pozostań, 
niech pachnie tobą domowy kąt.

Wieszając jabłka na twych gałązkach 
życzymy wszystkim Wesołych Świąt. 

Choinko piękna jak las, 
Choinko zostań wśród nas! 
Choinko piękna jak las, 
Choinko zostań wśród nas!

       Tymczasem spadł pierwszy śnieg. Na poprawę humoru?


         

2 komentarze:

 1. ...a było to tak. Najpierw mieszkańcy Lublina kręcili nosami, że sztuczna choinka, a później podziwiali romantyczne iluminacje. Można odsłuchać relacje:
  http://moje.radio.lublin.pl/pod-ratuszem-juz-swieci-choinka.html
  ... jednym słowem starzy w dzień źle, młodzi w nocy cacy. Z pozdrowieniami http://spicylublin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post o... niczym. takie lekkie czepianie się nawet do choinki, jak już nie ma się do czego przyczepić. bez sensu. nie rozumiem, jaki w tym cel, jaki sens, jaki zamysł.

  osobiście uważam, że choinka fajna, ładnie się świeci etc. można by tylko zrezygnować z tych prostokątnych (nie kwadratowych) plansz z informacjami o sponsorach.

  OdpowiedzUsuń