Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 29 kwietnia 2014

W Lublinie drzewa rosną w poziomie


  Drzewo ze zdjęć, zasadzone zostało w ubiegłym roku na ulicy Jasnej w samym centrum miasta Lublina. Ktoś cofając samochodem, które tu często po chodnikach jeździć lubią, zahaczył o drzewo i tak od 24 kwietnia rozpoczęło ono swój wzrost w poziomie.
   Przekonany o tym, że straż miejska lub inne służby, zrobią z nieszczęsną ofiarą wypadku komunikacyjnego porządek - nie robiłem zdjęcia. Kolejny dzień, drzewko leży i tak mija już kilka dni.
Dlaczego o tym piszę i dlaczego sam tego nie zgłosiłem?
Powody są prozaiczne. 
  Otóż urzędnicy wydziału komunalnego miasta Lublina w osobie przewodniej dyrektor Ludwiki Stefańczuk stworzyli regulamin Ogrodu Saskiego, który nałożył na obywateli zakaz wchodzenia tam z psem na spacer. Jak wiemy ta rzekoma troska o świeżo posadzone drzewka, stała się pretekstem do zakazu spacerów z psami w przestrzeni miejskiej. Teraz doskonale widzimy, że samochody, kierowane przez nierozważnych kierowców niszczą coraz uboższą roślinność naszego miasta. Może zamknijmy więc centrum miasta dla aut - jednym pięknym zakazem?
    To usychające od tygodnia drzewko, z pewnością jest nieważne i nieistotne - bo nie rośnie w Saskim. 

4 komentarze:

 1. No to umówmy się na wspólne podniesienie drzewka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba do tego nie dojdzie, bo skończy się to oskarżeniami o niszczenie mienia: vide "Obywatel Piszczyk" - "a co to obywatelu, flagę państwową niszczycie" - kto oglądał wie jak jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to może zrobimy to po kryjomu? ;)

   Usuń
 3. A to chyba, że tak, nocą najlepiej!

  OdpowiedzUsuń