Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 27 października 2014

Urząd Miasta w Lublinie, Wieniawska 14 - co to to to?   Za rozwiązanie tej zagadki zaproponowałbym nagrodę pieniężną, pozostaje mi jednak zaproponowanie kawy i rozmowa przy niej o Lublinie nad Lublinem, choć w tym wypadku wiem, że wolicie obyć się bez nagrody! 
   Interesuje mnie zmyślne ułożona "nakładka" na kostkę brukową koloru mydlanego przed urzędem. Cóż to może być? Przejść się po tym nie da z uwagi na zbyt wąski skrawek, a wytyczenie tego również nie wskazuje aby przechodnie mogli z tego w zwykły sposób korzystać. Jak żyję nie widziałem i nie przypominam sobie, aby ludzie chodzili po placu po kącie prostym, gdyż wyglądało by to co najmniej komicznie, a i wygodne by nie było. Dodam jeszcze, że z naprzeciwka nikt nie nadejdzie, bo kto zna budynek, ten wie że na wprost wejścia znajduje się jezdnia, a zdjęcie wykonywałem przy oddzielających od niej chodnik łańcuchach. 
    Cóż zatem to jest? Urządzenie do pomiaru trzeźwości? Kiedyś policjanci z kontroli drogowej nakazywali spacer po linii prostej (wiem z filmów!), jakiekolwiek zachwianie dawało podstawę do przypuszczeń, iż kierowca jest "na gazie". Nie wydaje mi się jednak, aby ktoś urzędników o to podejrzewał i przymuszał do korzystania z urządzenia w drodze do pracy. Petenci również po tym się nie poruszają, zresztą nie zwracają chyba nawet na to swojej uwagi. Być może jest to nakładka antypoślizgowa mikrych rozmiarów, być może implikowana wygórowaną ceną za taki materiał? Nie mam pojęcia.
    Ktoś ma inne pomysły?
    Dręczy mnie to okrutnie, a nie chcę pytać się portiera żeby nie narazić się na śmieszność, a przez to stracić renomę światowca...

3 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że to jest udogodnienie dla niewidomych. Podobne płyty można znaleźć na przejściu dla pieszych koło biedry niedaleko urzędu.
    Nie przyrównuję oczywiście, ale dodam, że podobne płyty są przy niemal każdym przejściu w Londynie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Własnie tak, normalne w całej Europie, zaznaczenie ciągu komunikacyjnego dla osób niewidomych. U nas tak rzadkie, ze aż nie wiadomo co to jest ;) Przestrzeń Lublina jest tragicznie niedostosowana dla osób niepełnosprawnych. a pojawiające się udogodnienia budzą zastanowienie "znawców"...

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście, są to płytki dla niewidomych - zaznaczono w ten sposób wejście do urzędu. Proste.

    OdpowiedzUsuń