Łączna liczba wyświetleń

piątek, 1 listopada 2013

Wszystkich Świętych - 1 listopada 2013r. - Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie
     Trzy obrazy cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie z dn. 1 listopada 2013r. przed godziną 7 rano. Jeszcze groby całkiem nie ubrane, jeszcze rodziny i znajomi nie przyszli, ruch dopiero się rozpoczynał. 

     Pamiętacie zabawę w "znajdź szczegóły, którymi różnią się te obrazki? Wskaż je". 
Zdjęcie nr. 1 - pomnik z cmentarza prawosławnego - jego remont niedawno się rozpoczął, wszystkie pomniki zostaną odnowione, zaawansowane prace trwają. 
Zdjęcie nr. 2 - część cmentarza, na której spoczywają Obrońcy Lublina - krzyże sypią się w pył, kwatery rozłażą się, miasto ma inne ważniejsze inwestycje. "Chwała Bohaterom" - napis znad wejścia ulicy Białej - w tym miejscu nabiera nowego znaczenia. Pisałem o tym na www.oLublinie.pl i nie odpuszczę. Wstyd mi. 
Zdjęcie nr. 3 - współczesne pomniki - czyste i zadbane, przygotowane jak stoły na święta, przy których Ci, którzy odeszli czekają na swoich bliskich. Przy jednym z grobów spotkaliśmy rodzinę, która do Lublina przyjeżdża tylko raz do roku z Meksyku, na grób rodziców, podróż trwa 12 godzin.

     Na koniec prośba. Jeżeli została nam jakaś wolna lampka zapalmy ją żołnierzom poległym we wrześniu 1939 r. podczas bombardowań miasta, pokażmy, że właśnie nam lublinianom, zależy. Pamiętamy aby i o nas nie zapomniano. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz