Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 13 stycznia 2013

Spacerkiem po cmentarzu na ul. Lipowej w Lublinie


     W dniu dzisiejszym zagrała Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem Ratowania Życia Dzieci i Godnej Opieki Medycznej Seniorów.

     Ja natomiast postanowiłem początek dnia spędzić inaczej, z dala od tłumów ludzi. A korzystając, że dzień zaczął się pogodnie, postanowiłem przejść się na cmentarz przy ul. Lipowej. Aby jednak jakiś cel był, zabrałem ze sobą nową lustrzankę, żeby sprawdzić jak spisuje się w terenie.
      Na cmentarzu było już sporo starszych ludzi porządkujących pomniki i rozmawiających ze swoimi bliskimi znajomymi lub członkami rodzin, którzy już odeszli. 
       Pomyślałem, że cisza tego miejsca w samym centrum Lublina jest nie zmącona. Cisza ta sprzyja naszemu wyciszeniu. Cmentarz stał się enklawą dla tych, którzy jej poszukują. To miejsce, gwarantuje również stałość i niezmienność. Nie można go usunąć lub przenieść, nikt nie postawi tu hipermarketu, a my przychodzimy tu wyłącznie z naszej wewnętrznej duchowej potrzeby.

       Jako społeczeństwo starzejemy się. Dobrze, że godna opieka medyczna dla seniorów stała się hasłem Orkiestry. Wydaje mi się, że powinno ono pojawić się już dużo wcześniej. Cóż lepiej późno, niż później. 

4 komentarze:

 1. Dzięki Monika. Wkomponowało się w temat Orkiestry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wręcz mistyczny zbieg okoliczności. Ale na sercu zrobiło mi się miło i tęskno. A wszystko za sprawą Twojego zdjęcia. Wejdź tu
  http://kopacz-darkambientmomentsartsepia-bw.blogspot.co.uk/2011/05/to-chwili-odsona-osma-background-of.html i porównaj :)
  Pozdrawiam nowo-rocznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fakt, Michał nie ściągaj :D

  OdpowiedzUsuń