Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 września 2012

Taras widokowy na lubelskim zamku już otwarty
     Lubelski dondżon został udostępniony dla turystów. Korzystając z wolnego czasu wybrałem się aby go obejrzeć, a nowe nieznane perspektywy podziwiać. Oczywiście nie zawiodłem się. Miejsce jest zupełnie wyjątkowe i śmiało polecam je każdemu. Na stronie Muzeum Lubelskiego w Lublinie pojawiła się informacja, iż taras widokowy powinny zwiedzać osoby ze sprawnością fizyczną pozwalającą na pokonanie niewymiarowych schodów i różnicę poziomów ok. 30m. Zapewniam, nawet osoby starsze, mające problemy z chodzeniem dadzą sobie radę, pokonując wieżę "na raty". Kto "zaliczył" wejście na Wieżę Trynitarską z pewnością zauważy olbrzymią różnicę. 
   Po wejściu na taras widokowy, odczułem pewien niedosyt. Czegoś mi brakuje. Wieża, posiada pomieszczenia, które aż proszą się o zagospodarowanie, może w formie wystaw związanych z nią ekspozycji, a może kawiarenek - było by sympatycznie wypić kawę w takim miejscu.
     Rozglądając się z wieży, widzimy najważniejsze i charakterystyczne miejsca w historii Lublina, które otaczają go ze wszystkich stron. Kościół na Czwartków, Brama Trynitarska, Stare Miasto z Bramą Grodzką prowadzącą na Podzamcze, Kirkut skryty zielenią, oraz przecinająca jak arteria miasto - Al. Solidarności. 
     Ceny biletów nie są wygórowane, nie zauważyłem aby wejście było ograniczane lub limitowane liczbą osób, o której również możemy na stronie przeczytać. Nic tylko po obiedzie przejść się na Lubelski Zamek i podziwiać panoramę Lublina. Dla tych, którzy nie mogą tam się wybrać już wkrótce na stronie www.olublinie.pl zamieszczę film - panoramę z wieży.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz