Łączna liczba wyświetleń

środa, 2 maja 2012

Lipowa 4 w Lublinie - brak pomysłu na lata
     Wydaje się, że budynek przy ul. Lipowej 4 w Lublinie nigdy nie skupiał wokół siebie zainteresowania. Widocznie winna temu jest jego specyficzna forma architektoniczna, która nie nadaje się na wykorzystanie budowli w jakimkolwiek konkretnym celu. Jego lokalizacja natomiast jest dla potencjalnego inwestora idealna - blisko ścisłego centrum Miasta, w pobliżu jednej z najkorzystniejszych  arterii komunikacyjnych - ulicy Lipowej. Jednak na nic to się zdaje. Obok budynku znajduje się supermarket "blaszak" Koziołek, tuż za nim widoczny jest Sąd Rejonowy Lublin Zachód oraz I Urząd Skarbowy. Na działce przynależnej do budynku znajduje się całkiem spory parking - na rogu ulicy Sądowej i Lipowej. 
       Sama historia budynku jest również mało ciekawa. Pierwotnie znajdowała się tam baza MPK, później znajdowało się w nim ORMO, następnie biuro partii KPN. Odkąd pamiętam jego wygląd nie ulegał większym zmianom, poza tym, że z chwilą jego opuszczenia z roku na rok przybywa na nim nowych graffiti, a całość ulega systematycznej dewastacji
        Pewna spółka, która dzierżawi działkę, nie ma pomysłów na jej przebudowę, a Miasto - jak już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, też nie wie co z tym fantem zrobić. A projekty były - m.in. pobudowania sporego budynku, w którym mieściłby się m.in. nowy Koziołek. Ale z "wielkich planów" nic nie wychodzi, a mnie opowieści z cyklu "kto co tam nie zrobi" przestały już interesować. Jak ktoś będzie poważny to się za to zabierze, a później o tym usłyszymy.

Pozdrawiam z terenu!  
       

2 komentarze:

  1. niestety ...doczekałeś się...obok tego budują zapewne jakiś biurowiec. wycieli też ta wielka starą brzozę i teraz to miejsce wygląda beznadziejnie :(:( nienawidzę ich!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Budują, budują. Wkrótce i nasz poczciwy blaszany Koziołek obok również zniknie. Fakt, szkoda brzozy, cóż nadal opłaca im się ściąć niż przesadzić.

    OdpowiedzUsuń