Łączna liczba wyświetleń

piątek, 15 maja 2015

Cmentarz Obrońców Lublina Zapomniani Bohaterowie - na Facebooku.   Zapraszam do polubienia i obserowania mojej strony - a może raczej inicjatywy zmierzającej do restauracji Cmentarza Obrońców Lublina, którego obecny stan jest katastrofalny. Cmentarz znajduje się w centrum miasta przy ul. Lipowej, jednak najprościej do niego trafimy od ulicy Białej - wejście obok Radia Lublin. Na cmentarzu znajdują się groby obrońców Lublina września 1939 roku, a także grób Józefa Czechowicza, który zginął 9 września podczas bombardowania miasta. 
   Od wielu lat cmentarz nie był odnawiany, krzyże rozpadają się w pył, mogiły osuwają się, a drzewa wrastają w nie niszcząc je całkowicie. 


   Czy możemy przyzwalać na taki stan tego miejsca, obserwując jego postępującą dewastację, bo przecież nic nie czynienie jest przyzwoleniem. 15 maja br. złożyłem projekt do Budżetu Obywatelskiego 2016 o odnowę Cmentarza Obrońców Lublina.


   Jeżeli chcielibyście poprzeć projekt oraz jesteście zainteresowani stanem cmentarza wojskowego proszę o polubienie strony: Cmentarz Obrońców Lublina - Zapomaniani Bohaterowie oraz zainteresowanie nią innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz