Łączna liczba wyświetleń

środa, 5 marca 2014

Władze Miasta decydują za mieszkańców !


Zgodnie z informacją przekazaną na Facebookowym profilu Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, w Ogrodzie Saskim nie będzie można spacerować z psem!

Ogród Saski będzie czynny całą dobę, ze względów bezpieczeństwa jazda rowerem będzie wyznaczona jednym ciągiem komunikacyjnym. Na spacer z psem trzeba wybrać jednak inne miejsce. Takie zapisy regulaminu są wynikiem dwuetapowych konsultacji społecznych z mieszkańcami, za tydzień poddamy go pod głosowanie Miejskich Radnych. Ogród jest monitorowany, a o bezpieczeństwo podczas spacerów zadbają miejskie służby.
                                                                     Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk

Taki regulamin "stworzony" przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta odpowiada Prezydentowi. Właśnie według Prezydenta Żuka to wynik konsultacji społecznych. Jestem bardzo ciekawy tych "konsultacji" bo również brałem w nich udział oraz rejestrowałem je kamerą. Otóż podczas spotkania 2/3 zebranych wyraziło sprzeciw przeciwko zabranianiu spacerów z psami w Ogrodzie. Każdy się zgodził z tym, że właściciele powinni być zobligowani do sprzątaniu po swoim pupilu oraz prowadzeniu go na smyczy. Tymczasem - władze miasta swoje. Mieszkańcy Lublina, właściciele psów zostali potraktowani z góry.
W związku z tym wszystkich zainteesowanych dołączeniem się do pozwu zbiorowego proszeni są o kontakt ze mną pod adresem redakcja@olublinie.pl.
Pozdrawiam Was Bartłomiej Bałaban

Na stronie oLublinie.pl akcja ta będzie oznaczana wizerunkiem właśnie takiego czworonożnego mieszkańca miasta Lublina.

1 komentarz:

  1. Smycz i sprzątanie po pupilu uważam za konieczne i wystarczające. Oburza mnie zarówno brak odpowiedzialności mieszkańców za dobro wspólne, jak i robienie z tego dobra najwższej formy nieużyteczności publicznej - co ma miejsce w przypadku Ogrodu Saskiego. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń