Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 20 lutego 2014

Uliczka Czysta w Lublinie - paradoks nazwy w centrum miasta


   Ulica Czysta w Lublinie, boczna Wieniawskiej, same centrum Lublina. Wbrew swojej nazwie jest składowiskiem butelek całych i potłuczonych po alkoholach wszelkiego typu, puszek po piwie, oraz opakowań po papierosach oraz innych śmieci. W ciągu dnia z pobliskiego sklepu Biedronka ściągają tu nie niepokojeni amatorzy porannego piwka z widokiem na park. Opróżniona buteleczka ląduje pod murkiem, lub za murkiem - po stronie Ogrodu Saskiego. Wieczorem robi się jeszcze ciekawiej. Uliczkę zapełniają małoletni i młodzież spożywający alkohol. Kiedy tu nie zajrzycie, gwarantuję Wam że napotkacie tu ich całe grupy. Oczywiście pozostają tu, bo są nie niepokojeni przez miejskie służby.
   Ale co na to Straż Miejska i władze miasta? Jak informują na każdej konferencji "znają problem". To się chwali, jednak od "znania do działania" droga bardzo daleka. 
    Brak kamery miejskiej w tym miejscu również jest zbyt dużym wydatkiem. To mało istotne, że kamera zapewniła by porządek w ścisłym centrum miasta i czystość pobliskiego Ogrodu, w którym jak wiemy kamer nie brakuje. 

    Z drugiej strony ciekawe jest, jak to w obecnych czasach nazwa do niczego nie zobowiązuje i nic nie implikuje.
   Zapewnieniu o zajęciu się tym problemem okazało się niewiele warte, wszak słowo to słowo tylko. Prawda?


3 komentarze:

 1. Na paczkach "bez konserwantów" - wzmacniacze smaku, "świeże" bułeczki z importowanego ciasta głęboko mrożonego... pod moim domem stosy opakowań z pobliskiej Biedronki. Dużo jest ulic "czystych" w Lublinie, tylko z nazwy.
  Bądź człowiekiem - nie śmieć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak nam nauczania patriotyzmu.
  Nie chodzi o nic wzniosłego.
  Dbanie o czystość, kasowanie biletu, kupowanie polskich produktów - to też patriotyzm.
  Podstawowe rzeczy, które mogłyby wiele wnieść do naszej rzeczywistości.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że osoby zachowujące się w taki sposób mają małą świadomość czegokolwiek.
  Z drugiej strony miasto i pracujące w nim służby, również. To jest przykre, jeżeli nie są wiarygodne te słowa zajrzyj na oLublinie.pl i wrzuć w wyszukiwarkę strony Zapomniani Bohaterowie - zobaczysz cmentarz Obrońców Lublina w ruinie. Po co go remontować? Nie jest to medialne i kosztuje. Dla mnie to wstyd, że do tego dopuszczono.

  OdpowiedzUsuń