Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 22 października 2012

Podlubelskie grzybobranie.
     Korzystając z pięknej pogody postanowiłem wspólnie z my friendem Rafałem wybrać się na grzybobranie do jednego z podlubelskich lasów. Jako, że na grzybach znam się raczej niewiele zdałem się na doświadczenie kolegi i jego troskę o moje zdrowie. Mijając połacie pięknych białych grzybków, zwróciłem uwagę: 
"- Rafał, zbierać pieczarki?"
"- Taaak, w środku lasu, to na pewno pieczarki, zbieraj!"
    W tym głosie wyraźnie wyczułem ironię dla mojej żadnej wiedzy na temat tego co należy zbierać. Zrezygnowany postanowiłem wykorzystać ten czas na sfotografowanie grzybów, których z pewnością jeść nie należy (na zdjęciach powyżej) ale przynajmniej nieźle się prezentują.
    Jednak kolejne dwie godziny chodzenia po lesie zaowocowały sporą siatką jadalnych już opieńków i popularnych podgrzybków zajączków. 
     Po powrocie do Lublina, poczułem że jestem zatruty, zatruty świeżym leśnym powietrzem. Dodatkowo prysznic wzmógł uczucie senności i zmęczenia spacerem. Kolejnego dnia miejskie powietrze przywróciło mój organizm do równowagi, jednak od tamtego dnia jestem zwolennikiem grzybobrania i  dotleniania organizmu wycieczką poza miasto, a do lasu najlepiej!


3 komentarze:

  1. My w tym roku też spędziliśmy w lasach prawie każdy weekend :). Fajny blog.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, tam gdzie jest Miriam nie ma lasów.. czas powrotu, być może.

    OdpowiedzUsuń