Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 21 sierpnia 2014

Schody przy Dolnej Panny Marii w Lublinie


  Schody te znajdują się przy ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie pomiędzy dwoma budynkami mieszkalnymi. Najłatwiej natraficie na nie wchodząc w DPM od Al.J.Piłsudskiego. Domyślam się jednak, że nikt z czytelników specjalnie się tam nie wybierze, tylko po to aby je oglądać, bo przecież ani one piękne, ani architektonicznie ciekawe. A jednak mają coś w sobie. Krzywe, pozałamywane, w części nie spełniające zakładanej funkcji - a jeszcze trwają i gdzieś prowadzą. 
    Być może zostaną niedługo zastąpione hitem obecnej produkcji - betonową kostką z atestowaną europejską poręczą, więc przed Wami ostatnia szansa aby przyjrzeć się im jeszcze raz.
     Ze swojej strony mam nadzieję, że zostanie wykonany w nich podjazd z prawdziwego znaczenia dla osób z wózkami z dziećmi i osób niepełnosprawnych.
     Chociaż istnieje i inna możliwość. Wciśnięte i ukryte pomiędzy dwoma blokami będą tam jeszcze długo trwać, na przekór.

1 komentarz:

  1. To ja wolę ten przekór. Miasto mi rozwinęło czerwony dywan na ulicy, ale krótki, mi wystarczyło na jakieś jedną trzecią posesji, mam teraz pod domem patchwork kostkowy - trzy rodzaje (nowe czerwone, stare szare i moje żółto-fioletowe - przy wyjeździe). Nikt nie wie dlaczego?

    OdpowiedzUsuń