Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 21 kwietnia 2013

Stoi na stacji - PKP Lublin


     Stoi na stacji lokomotywa, stoi już od 1980 roku jako pomnik techniki i historii, jako ambasador minionego czasu. Ustawiona na bocznym torze, zlewa się z otoczeniem, co przecież trochę dziwi zważywszy jej 25 metrową długość i masę 178 ton! 
    Gdy podejdziemy bliżej możemy dokładniej przyjrzeć się jej z bliska. Każdy rok, każda zima i wystawanie w słońcu powodują jej stopniową dewastację. Parowóz domaga się przeprowadzenia kosmetyki, bo jego stan - szczególnie jeśli chodzi o "niewystawową" boczną stronę w sposób wyraźny się tego domaga. 
     Przyglądając się tej maszynie trudno oprzeć się myślom, że może kiedyś jeszcze ruszy, a my z niedowierzaniem będziemy oglądać jak z głośnym sapaniem koła wprawią w ruch masę równą masie małego domku. 

      Zachęcam do odwiedzenia, Pt 47-157 (mało sympatyczna nazwa, może zasługuje na inną?) stoi na bocznym torze dworca PKP Lublin. Po wejściu na perony kierujemy się do końca chodnika wzdłuż torów w prawo. Parowóz stoi po lewej stronie, uwaga na przejściu przez torowiska!

     Więcej zdjęć i informacji na oLublinie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz