Łączna liczba wyświetleń

piątek, 13 listopada 2015

Lubelskie podwórza cz.1


   Postanowiłem pokazać trochę lubelskich podwórz w obrębie kamienic ze Śródmieścia. Warto poznać ich piękno, warto tam przejść, warto je pokochać. Na pierwszy ogień Peowiaków 8 i bluszcz oplatający ścianę. Początek słonecznego listopada 2015r.


  A to już inna ściana tej samej kamienicy z pięknymi drewnianymi oknami.
 

   Ewangelicka 8, na górze uwagę moją zwrócił drewniany fragment ściany. Początkowo myślałem, że jest to dobudówka, jednak kamienny gzyms wyprowadził mnie z błędu. Nie znam powodu, dlaczego fragment ten jest z drewna. Tak czy inaczej - ma swój urok. Niepowtarzalny.

1 komentarz:

 1. Komentarz dotyczy zdjęcia Ewangelicja 8.
  Ta część budynku to totalna prowizorka. Na parterze jest wejście do kamienicy B (po lewej stronie). Główne wejście do kamienicy A (po prawej) jest od strony Ewangelickiej. Ta część to po prostu zabudowana (deskami) wnęka pomiędzy A i B.
  Na dole był niewielki holl, po prawej ogólnodostępna toaleta, w lewo korytarz do drewnianej klatki schodowej w części B.
  Pierwsze piętro (obecnie szary tynk) to było jedno pomieszczenie z antresolą, korytarzyk i toaleta.
  Drugie piętro (jeśli dobrze pamiętam w połowie było to mieszkanie z części A oraz jakiś składzik dostępny od strony B.
  Natomiast na wspomnianym 3 piętrze było przejście łączące A i B. - tzn. można było wejść drewnianym schodami na górę z części B i przez długi korytarz dostać się do części A i zejść schodami wprost na Ewangelicką.
  Po różnych przebudowach, dziś może być inaczej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń