Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 18 grudnia 2014

Auto Service sprzed lat


   Ktoś powiedział, że prowizorka najdłużej się trzyma. Jest w tym sporo prawdy. Na I Armii WP w Lublinie niemal w samym centrum miasta, w bliskim położeniu Placu Litewskiego stoi blaszany serwis, na którego szybach pozostał napis reklamujący specjalizację napraw - Fiat 126. 
   Ani blaszany hangarek, ani plac wokół niego przez dziesiątki lat nie uległ zmianom. Tylko farba płowieje, napis się sypie, a relikt socrealizmu jeszcze się trzyma. 
   Czy to źle? Z pewnością nie, faktem bezsprzecznym jest, że sąsiedniej architekturze budowla uroku nie dodaje, ale w jakiś niezwykły sposób można cofnąć się trzydzieści lat wstecz i zobaczyć na parkingu przed serwisem małe i duże fiaty oraz zatroskanych właścicieli w kolejce po naprawę.
  Ja sam przechodząc obok patrzę na to oczami dziecka i  czuję się jak dziecko, tak głupio i sentymentalnie.  

2 komentarze:

 1. Mi ten budynek zawsze kojarzył się z dzieciństwem, więc nic do niego nie mam :) Często wchodzę na Twoją stronę - pozdrawiam serdecznie! Zapraszam też na mojego bloga, gdzie dzisiaj przyrównuje Lublin do... Torunia :)

  http://ekonomiczneperspektywy.blogspot.com/2014/12/zaduzony-torun.html

  OdpowiedzUsuń
 2. "W ścisłym centrum miasta szykuje się nowa inwestycja. W Ratuszu dobiega końca postępowanie w sprawie decyzji o warunkach zabudowy nieruchomości Automobilklubu Lubelskiego przy ul. I Armii Wojska Polskiego 4 i 6.

  Postępowanie dotyczy budynku mieszkalno-usługowego, w którym na dole byłby sklep, a u góry apartamenty. Docierające do nas nieoficjalne informacje wskazują na to, że sklepem tym mógłby być dyskont jednej z sieci handlowych. Oficjalnie w dokumentach nie ma o tym mowy, jest jedynie wzmianka, że powierzchnia sprzedaży nie przekraczałaby 1 tys. mkw. Mowa jest również o dwupoziomowych podziemnych garażach.

  Z nieoficjalnych informacji wynika również, że Ratusz wpisze do decyzji zastrzeżenie, że nowa zabudowa nie może przesłaniać sąsiedniego zabytku. A podczas dalszych procedur inwestor będzie musiał przedstawić urzędnikom dwie alternatywne koncepcje nowego budynku."

  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150123%2FLUBLIN%2F150129862

  Czyli już niedługo...

  OdpowiedzUsuń