Łączna liczba wyświetleń

środa, 14 września 2016

Podpisz petycję ws. ratowania Parku Ludowego w Lublinie!

   Kolejny zielony obszar Lublina skurczy się w wyniku planowanej "rewitalizacji". Oto Park Ludowy, którego powierzchnia jeszcze niedawno wynosiła 31 ha w latach 2011 - 2012 skurczyła się do 23 ha, za sprawą rozbudowanego w okolicy centrum wystawienniczego. W 2014r. w sezonie lęgowym w Parku pod drogę do nowo powstałego stadioni wycięto 340 drzew, nikt za to nie odpowiedział, a Prokuratura umorzyła śledztwo. 
   W chwili obecnej Ratusz planuje "rewitalizację" Parku Ludowego, z którego po niej pozostanie 16 ha. Co stanie się z 7 ha? Otóż o nie powiększą się po raz kolejny hale targów. Ale o tym oficjalnie się nie mówi, gdyż, na stronie miasta dowiadujemy się, ileż to atrakcji znajdzie się w parku po zmianach. Oszołomieni tą informacją nie zwracamy uwagi na to ile drzew zostanie wyciętych, a jakie w ich miejsce krzaki zostaną nasadzone. 
   W związku z powyższym przygotowałem petycję on line, przeciw planowanej "rewitalizacji". Proszę Was o jej poparcie i podpisanie.
   Chciałbym, aby Lublin był miejscem zielonym, zadrzewionym. To dzięki drzewom miasto oddycha, jest oczyszczane z pyłów i kurzu, w lecie dostarczają one nam cień. Wystarczy spojrzeć na plac przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Betonowa pustynia. Czy taki Lublin mamy zostawić przyszłym pokoleniom?
Do nas należy decyzja. 
Petycja znajduje się w zakreślonym zielonym linku poniżej (klikamy). Jej podpisanie zabierze ledwo dwie minuty,
Dziękuję
Bartłomiej Bałaban 

1 komentarz:

  1. Podpisane. Plac przed Centrum Spotkania Kultur zmroził mnie i wystraszył. Masakryczny ten beton.

    OdpowiedzUsuń